PRIVAATSUSPOLIITIKA

Küpsised

Et see veebisait saaks korralikult toimida, kirjutab see vahel teie seadmesse väikseid andmefaile, mida nimetatakse küpsisteks. Sama kehtib enamiku suuremate veebisaitide kohta.

Mis on küpsised?

Küpsis on väike tekstifail, mille veebisait salvestab teie arvutisse või mobiilsesse seadmesse siis, kui te seda saiti külastate. Seetõttu võib teie veebisait mõnda aega „mäletada“ teie tegevusi ja valikuid (nagu näiteks registreerimisel kasutatud nimi, keel, fondi suurus ja muud kuvamisvalikud) ning te ei pea neid uuesti sisestama iga kord, kui te külastate seda veebilehte või sirvite selle erinevaid lehekülgi.

Mis tüüpi küpsiseid kasutatakse?

Vajalikud küpsised – need on küpsised, mida on vaja veebisaidi korralikuks toimimiseks. Need võimaldavad teil veebisaidi teatud funktsioonide kasutamist, näiteks turvaliselt sisselogimist veebisaidil loodud kontodele.

Analüütilised/funktsionaalsed küpsised – nende küpsiste abil kogutakse teavet selle kohta, kui palju külastajaid kasutab veebisaiti, millist sisu nad valivad sirvimiseks, ja muud teavet, mis on vajalik veebisaidi funktsionaalsuse täiustamiseks.

Funktsionaalsed küpsised – küpsised, mida kasutatakse veebisaiti külastava kasutaja tuvastamiseks. Need aitavad veebisaidil olevat sisu isikupärastada, salvestada teie valitud sätteid jne.

Reklaamimise / kolmandate isikute küpsised – selliste küpsiste abil kohandatakse veebilehe kasutamisel teavet kasutaja huvide järgi reklaamimiseks või muu sihitud teabe edastamiseks.

Kuidas kasutab küpsiseid CityBee Eesti OÜ (edaspidi siin viidatud kui Ettevõte)?

www.citybee.ee kasutab küpsiseid selleks, et salvestada teie IP-aadress ja koguda sirvimisteavet, näiteks seda, milliseid veebilehti te külastate ning kui kaua igal veebilehel aega veedate. See võimaldab veebilehel jätta meelde teie süsteem ja seaded.

Google Analyticsi küpsised võimaldavad Ettevõttel jälgida veebisaidil toimuvat liiklust ja kasutaja käitumist saidil – Ettevõte kasutab neid andmeid kasutaja käitumise analüüsimiseks ja veebilehe külastamisel saadava kogemuse parandamiseks. Nagu on märgitud Google Analyticsi teenusetingimustes, ei seosta Google andmesubjekti IP-aadressi mitte mingite muude Google’i hoitavate andmetega.

Google AdWords kasutab veebilehe reklaamimise analüüsiteenust ja lisaks kasutab Google AdWordsi osana üleminekute jälgimist. Iga kord, kui teie veebilehe külastaja klõpsab Google’i esitatud reklaamil, siis asetab Google AdWords ülemineku jälgimise küpsise külastaja kõvakettale (see on tuntud ka kui konversiooniküpsis). Google AdWords annab mitteindekseeritavat teavet teie ja teie sirvimisharjumuste kohta taasturustamise eesmärkidel.

Google kasutab küpsiseid erinevatel viisidel. Näiteks taasturustamise korral kasutatakse AdWordsi ja Google Analyticsi küpsiseid reklaamide esitamiseks või teie valikute jälgimiseks.

Me kasutame Facebook Pixelit analüüsitööriistana, et hinnata reklaamimise tõhusust, püüdes mõista, milliseid tegevusi te veebilehel teete. See aitab meil jälgida Facebooki reklaame, kogutud andmete põhjal reklaame optimeerida, koostada sihtgruppe tulevastele reklaamidele ning suunata turustus potentsiaalsetele kvalifitseeritud klientidele – inimestele, kes on juba meie veebilehel mingeid valikuid teinud.

Küpsiseid kasutatakse ka selle registreerimiseks, kas andmesubjekt nõustub (või ei nõustu) küpsiste kasutamisega veebilehel www.citybee.ee, nii et seda küsimust ei esitata iga kord, kui te veebilehte kasutate.

Küpsised paigaldatakse teie seadmesse siis, kui te meie veebilehte külastate. Palun pange tähele, et kui te oma veebilehitsejas küpsised blokeerite, siis võivad veebilehe mõned funktsioonid olla osaliselt või täielikult mitteaktiivsed.

Küpsiste kasutamise õiguslik alus on Ettevõtte õigustatud huvi tagada veebilehe tehniline toimimine. Juhtudel, kus küpsiseid kasutatakse teie valikute meeles pidamiseks ja statistika tegemiseks, on õigusli­kuks aluseks teie nõusolek.

Kes pääseb ligi teie andmetele?

Ettevõtte töötajatel on ligipääs statistilistele andmetele Ettevõtte külastajate kohta ning nad vastutavad selliste andmete analüüsimise ja veebilehe täiustamise eest.

Tööriista Google Analytics pakub Google Inc. (USA ettevõte), nii et sel on samuti ligipääs selle tööriistaga kogutud statistikale. Google Inc. on kohustunud rakendama ELi ja USA andmekaitsepoliitikat, mis tagab, et teenusepakkuja täidab ELi privaatsusstandardeid. Sellele teenusepakkujale kehtivad ka lepingulised andmekaitsekohustused. Te võite selle kohta lugeda lähemalt siit:

https://www.google.com/analytics/terms/dpa/dataprocessingamendment_20160909.html.

Samamoodi võivad saada ligipääsu tehnilistele andmetele Ettevõtte partnerid, kes varustavad Ettevõtet veebisaidi sisu haldamise tööriistadega või osutavad Ettevõttele veebilehe hostimisteenust, nagu ka Facebooki ja Google’i kolmandatest isikutest reklaamipakkujad.

Kui kaua hoiab Ettevõte teie andmeid?

Ettevõte kasutab kogutud andmeid analüüsimiseks kuni kolme aasta jooksul.

Tavapäraselt töötavad küpsised lühikest aega, sõltudes küpsise tüübist (üks minut, päev, nädal või kuu), kuid mõnel juhul võib see olla isegi viis aastat.

Teie õigused ja kuidas te saate neid rakendada

Te saate rakendada oma õigusi, kaasa arvatud neid, mis on seotud isikuandmete töötlemisega küpsiseid kasutades, kui võtate Ettevõttega ühendust e-maili teel aadressil info@citybee.ee või kasutades muid Ettevõtte määratud kontaktandmeid. Te peaksite esitama taotluse koos isikut tuvastava dokumendiga või vastavalt seadusega sätestatud protseduurile elektroonilise suhtlusvahendi kaudu, mis võimaldab isiku õigesti tuvastamist, kinnitades tema identiteeti.

Teil on õigus:

  • tutvuda ennast puudutavate isikuandmetega;
  • nõuda oma isikuandmete korrigeerimist;
  • nõuda oma isikuandmete kustutamist;
  • tühistada oma isikuandmete töötlemiseks antud nõusolek, kui see on rakendatav;
  • lasta andmeid üle kanda, kui see on rakendatav.

 

Mõnedel juhtudel võib teil olla õigus nõuda, et me piiraksime teie isikuandmete töötlemist, või keelata oma isikuandmete töötlemine.

Nõudmisel teie isikuandmed kustutatakse ja Ettevõte hoiab alles koopiad ainult sellisest teabest, mis on vajalik kolmandate isikute õigustatud huvide kaitsmiseks, riigiasutuste kohustuste täitmiseks, vaidluste lahendamiseks ja katkestuste äratundmiseks.

Kuidas küpsiseid hallata?

Te võite kustutada ära kõik küpsised, mis on juba teie seadmesse paigaldatud; lisaks sellele saate enamikus veebilehitsejates takistada küpsiste paigaldamist. Kui te aga seda teete, siis võib teil olla vaja sisestada käsitsi oma soovitud seaded iga kord, kui te veebilehte külastate. Lisaks ei pruugi mõned teenused ja funktsioonid toimida. Te saate igal ajal neid oma soovi järgi hallata ja/või kustutada. Enamikus veebilehitsejates saate sätestada, et küpsiseid ei paigaldata.

Et Google Analyticsi küpsistele ära öelda, laadige alla ja installige Google Analyticsi veebilehitseja äraütlemise lisandmoodul.

 

Google Analyticsi veebilehitseja äraütlemise lisandmoodul

 

Küpsiste haldamine oma veebilehitsejas

Enamikus veebilehitsejates te saate:

  • kontrollida, milliseid küpsiseid salvestatakse, ja kustutada individuaalseid küpsiseid;
  • blokeerida kolmandate isikute küpsiseid;
  • blokeerida kindlate veebisaitide küpsiseid;
  • blokeerida kõikide küpsiste allalaadimine;
  • kustutada kõik küpsised veebilehitseja sulgemisel.

 

Kui te olete valinud küpsiste kustutamise, siis pidage meeles, et kustutatakse ka kõik teie tehtud seadistused. Lisaks ei toimi küpsiste täieliku blokeerimise korral paljud veebilehed (kaasa arvatud meie oma) korralikult või siis ei ole teil üldse võimalik veebisaidil ringi liikuda. Nendel põhjustel ei soovita me meie veebisaidi kasutamisel küpsiseid blokeerida.

 

Valik „Ära jälita“

Tehnoloogia „Ära jälita“ võimaldab külastajatel vältida seda, et veebilehed neid jälgivad mistahes ees­märgil, kaasa arvatud analüüsimiseks, reklaamimiseks ja sotsiaalmeediarakenduste heaks. Vaadake, kuidas lülitada sisse valik „Ära jälita“ oma veebilehitsejas:

 

Õigus esitada kaebus

Kui te usute, et teie õigusi eraelu puutumatusele on rikutud, siis võite võtta Ettevõttega ühendust e-maili teel aadressil info@citybee.ee. Te võite esitada ka kaebuse andmekaitse järelevalveametile või kohtule.